Čo znamená krvavý hlien v stolici 2,5 mesačného bábätka?

Zodpovedané
9. dec 2021

Dobrý deň,

dcérka ako 6 týždňová užívala antibiotiká Ospamox 250 mg, asi 3 dní po dobratí antibiotík som spozorovala zmeny. Konzistencia stolice je v poriadku, ale obsahuje veľa hlienu s ojedinelými krvavými bodkami až vlásočnicami. Tento stav pretrváva dodnes. Výsledky krvného obrazu, hemokoagulačného skríningu a výteru z rekta sú v poriadku.

Je možné, že tento stav pretrváva ešte z antibiotík?

Môže mať negatívny vplyv na očkovanie, ktoré nás čaká?

Vylúčila som mliečne výrobky, no bez zmeny. Dcérka je veselá, spokojná a plne dojčená.

Ďakujem

Dobrý deŇ,

užívala dcérka aj probiotiká Probiofix imun kvapky počas ATB? Ak nie nasaďte ich teraz. Aspoň celé balenie - na mesiac.

Stav môže súvisieť s ATB, ale taktiež by som Vám poradila vyradiť všetko mliečne (ani bezlaktózové produkty a ani maslo).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas