Dá sa očkovanie proti kiahňam spojiť s iným nepovinným očkovaním?

Zodpovedané
23. jan 2023

Dobrý deň,

chcela by som dať zaočkovať 2-ročnú dcéru proti ovčím kiahňam.

Dá sa toto očkovanie ešte spojiť s nejakým ďalším nepovinným očkovaním?

Ak áno, akým?

Je vhodné obdobie na absolvovanie tohto očkovania?

Je pravda, že po tomto očkovaní by sa 6 týždňov nemala stretávať s tými, ktorí neprekonali ovčie kiahne?

Ďakujem

Dobrý deň,

6 týždňov po tomto očkovaní by sa nemala stretávať s tehotnými ženami, ktoré ovčie kiahne neprekonali. Ďalej s novorodencami, ktorých matky neprekonali, alebo s onkologickými pacientami, či pacientami s ťažkými poruchami imunity. Inak sa môže stretávať s kýmkoľvek.

Očkovanie je vhodné kedykoľvek, ideálne pred nástupom do kolektívov.

Môže sa spájať so skoro každým iným nepovinným očkovaním.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas