Koľko vás vyšla vakcína proti kiahňam?

cecil36
21. apr 2012

Chcem dat zaockovat 13 rocnu dceru. Koľko ste platili za ockovanie proti ovcim kiahnam?

dorkica
21. apr 2012

chces urcite ockovat ? nie je lepsie aby ti to prekonala,ako vecsina z nas rodicou a potom u mas po🙂)

nice202
21. apr 2012

ja tiez chcem dat zaockovat, nemam proti ockovaniu nic. takze, tiez by som privitala len normalne odpovede na otazku a nie zas napadanie a osocovanie.

danielik79
21. apr 2012

ja by cecil36 na tvojom mieste by ju zaočkovať dala predsa už je staršia má 13 u nej je už ako také riziko že jej organizmus to velmi zle znese ...kolko by ťa vyšla sa treba opýtať dr .
Nice202 na rozdiel od cecil 36 tvoja je ešte maličká a lahko sa stým vie vysporiadať .....moje deti to mali tiež a žiadne jazvy im neostali dokonca malá mala vtedy 3mes.a zniesla to výborne dokonca bez horučky .....moja rada ak má niekto v okolí kiahne tak ich chote navštíviť 😉

blueskyka
21. apr 2012

ked bol moj syn maly, tak sa vtedy este neockovalo..dostal ich vsak, ked mal 15 rokov a verte mi, ze mi to jedno nebolo, lebo je to v takom veku dost nebezpecne...chvalabohu to preslo bez nasledkov...urcite by som dala aj ja zaockovat, ked uz ma dievcatko tolko rokov...myslim, ze stoji okolo 50,- €...kdesi som to minule citala, ale uz nepamatam kde...

lili777
21. apr 2012

neviem ako pri 13ročných, al eja som dávala 15-mesačné dieťa a stojí to dvakrát po 40 eur, čiže 80 e.

soldi
22. apr 2012

@cecil36 neviem kolko to stoji, len neviem, ci vies, ze potom sa musi dcerka davat preockovavat pravidelne do konca zivota, lebo ucinnost ockovania je obmedzena. 🙂

aspinka
22. apr 2012

Ja by som asi pre zaockovanim dala urobit test ci nahodou kiahne neprekonala ani o tom neviete. Napriklad moj manzel kiahne nemal a to od neho o rok starsi brat dotiahol domov vsetky detske choroby. Nase deti este tiez kiahne nemali tak vzdy ked boli kiahne v skolke sme trpli ze ich mala dovlecie domov a chyti ich aj manzel. Raz mi kamaratka povedala ze jej muz tiez nemal kiahne ale ze doktorka mu urobila test a zistili ze i ked o tom nevedeli on kiahne prekonal ze kludne mohol mat jednu vyrazku za uchom a nikto nic netusi a protilatky sa urobili. Tak isiel na test aj moj manzel a hadajte? Presne to iste protilatky v tele mal cize brat bol cely bodkovany moj mangel nie ale prekonal ich s nim 😉