Do ktorého mesiaca má dieťa piť v noci umelé mliečko?

Zodpovedané
16. nov 2019

Dobrý deň,

mám 16 mesačné nekojené dieťa na umelom mlieku. V noci ešte 2x papá.

Je mu treba meniť mliečko za vodičku?

Čajík piť nechce. Keď mu dáme vodu, tak sa zobudí a nechce spať.

Nezaťažuje mu mlieko bruško?

Ďakujem

Dobrý deň,

mliečko mu bruško nezaťažuje, nakoľko sa napapá a potom spokojne spinká.

Ide skôr o to, koľko mliečka vypije cez deň. Jemu už na daný vek stačí dávka do 330 ml mliečka denne (aby Vám dobre papal ostatné potraviny).

Jeho nočné jedenie je iba zvyk, postupne ho môžete skúšať "oklamať" vodou.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas