Pitie mliečka ročným bábätkom v noci

milosjanka
28. jan 2014

davat ročnemu dietatu v noci pit mliečko?či prejst iba na čaj a odučit od mlieka v noci.? pri dcere som nemala problem prestala mi na rok pit uplne mlieko a synček je iny ..budi sa v noci ale neviem ci je naozaj hladny ci su to zuby alebo čo?počula som ze ročneho treba odučat? dakujem za rady

virivka
28. jan 2014

Nasa trojrocna sa obcas v noci zobudi, ze chce mlieko, takze ja by som isto neoducala. Jedine, ze by sa budil kazde dve hodiny🙂))

annidze
28. jan 2014

Môj syn má 20 mesiacov a tiež pije v noci mlieko-ja sa ale nechystám ho odúčať som rada, že pije a dávať čaj tiež nie. Sú noci, keď spí bez zobudenia a sú také, že sa zobudí a pýta si mlieko, takže je to podľa mňa skôr o tom, že je smädný alebo mal "slabú večeru" 🙂

petinka18
28. jan 2014

pred spinkanim mu daj papat mliecko a pocas noci mu daj cajik alebo vodicku vo flasi...moj 21mesacny ked sa budi tak mu dam cajik a spi dalej ...

beech
28. jan 2014

môj malý má 2,5 roka a vypije celú fľašku mlieka pred spaním a v noci daľšiu plnú fľašu a nadránom znova pýta mliečko a keď som skúšala mu dať vodu alebo čaj to nechce pýta si mliečko a mrví sa pokiaľ sa nenapije a keď si vypije mliečko spinká ďaľej a cez obed tak isto vypije celú fľašku proste ľúbi mliečko !
🙂 ešte som sa ani jednu noc nevyspala lebo mi papáme doteraz mliečko 😉

darina1952
28. jan 2014

@milosjanka ahoj, ja by som ostala pri mliečku...môj malý má teraz cez tri roky a občas si vypýta mliečko aj v noci a pritom pije mliečko na dobrú noc cca o 21,00hod a potom v noci občas chce okolo 2,30 ...a niekedy až ráno o 6,00 keď vstávame chce mliečko ...a určite je výživnejšie ako čaj... a cez deň je v škôlke takže som rada že chce mliečko v noci, keďže cez deň nemám možnosť dať mu ho 😉

zahradka76
28. jan 2014

ako papa cez den? Ak ma vsetkoho cez den dostatok, tak je to zbytocne. Ale Ty si ho poznas najlepsie, rozhodni sa ako to citis. Ja som za to, ze dieta ma v noci spat, cize som prestala postupne davat mlieko a nezvykala som ani na caj alebo vodu, samozrejme ak je dietatko chore, tam treba doplnat tekutiny aj v noci.

milosjanka
autor
28. jan 2014

@darina1952
@beech
@petinka18
@annidze
@virivka dakujem za komenty..tak podobne si to aj ja myslim ..tak to necham tak ze mu budem normalne davat dalej..len to že on nevie este povedat že či ho chce.niekedy odmieta rukou ze nechce a ked mu dam do pusi flasu tak pije..no betar riadny..dost sa budi v noci ale to bude asi aj koli zubkom...čo viac preferujete mlieko kravske v krabičke? alebo detske napr..Hami -nutrilon...a davate niekto sojove?

milosjanka
autor
28. jan 2014

@zahradka76 papa tak asi ako by mal ..je papkoš...ale ked ide spat okolo 19-20hod tak uz o 23hod sa zacne budit no to mi pride skoro mu dat mlieko....no uvidime dalej ako bude sa spravat..

darina1952
28. jan 2014

@milosjanka ja som dojčila 11mesiacov a potom som dávala Nutrilon 2,3,4,5 do cca 38mesiacov života ...potom som zvoľna prešla na kravské plnotučné mlieko 🙂
...na kravské mlieko je podľa mňa u ročného dieťaťa ešte skoro, radšej dávaj nejakú dojčenskú formulu - je výživnejšia a viac zasýti 😉

beech
28. jan 2014

@milosjanka ja som kupovala Bebu až doteraz až teraz po lete som prestala a dávam krabicové trvanlivé 3,5%

majushka
28. jan 2014

naša má 13 mesiacov a pije v noci mlieko aj 5 krát...viackrát dokonca ako keď mala polroka...doktorka povedala, že jej mám dávať viac jesť cez deň, alebo je to zúbkami...cez deň je podľa mňa dosť a keď nechce jesť, tak ju proste nenatlačím, takže si myslím, že je to tými zúbkami...skúšala som nahradiť v noci mlieko nahradiť čajom, resp. vodou, ale dala si pár glgov a aj tak chcela mlieko, takže už to neriešim...

lucinocka
28. jan 2014

moja ked sa v noci zobudi, uz bez mlieka nezaspi...pol roka nejedla mlieko v noci a po roku zacala zase.. skusala som jej nedat, ale tak sa prebudila, ze konec, do rana sme nespali doma nikto...tak mi je jednoduchsie jej rychlo dat mlieko, vypije flasu a spi kludne dalej...ale napr. vcera sa nezobudila celu noc... to pride samo... po roku by som viac ako raz urcite nedavala uz, ale ta jedna flasa, to uz je jedno ci vypije caj alebo mlieko

zahradka76
28. jan 2014

@milosjanka ak kravske, tak jedine s co najkratsou trvanlivostou a uz netreba prevarat. Na trhu je aj kopec dojcenskych mliek, napr. sunar chvalia, lebo ma prijemnu mliecnu chut, ako jediny obsahuje mliecny cukor, ale tisic ludi, tisic chuti. 😉

mery7
28. jan 2014

Moja ma 14 mesiacov a mliecko v noci nepije. Kojila som do 12 mesiacov.flasu dam pred spanim medzi 19-20 a potom az rano medzi 6-7. nocne mlieko som zrusila a cajik alebo vodicku len cez den.ale ked je chora tak to dostane v noci vodicku aj mliecko.

zuzkag2
28. jan 2014

moj ma 16 mesiacov, a tiez v noci pije mliecko, 2krat. vecer pred 20 vypije 225 ml, a uz po 23 sa zacina budit, malokedy sa stane, ze sa zobudi neskor. aj skusam natahovat cas, nech si to papanie aspon posunie postupne, ale neda sa. jednoducho kym nedostane mliecko, buntosi. a potom papa este okolo 4 nadranom. aj cajik som mu ponukala, aj vodicku, ale neuspesne. tiez si myslim, ze v noci sa ma spinkat, a nie papat, ze aj brusko si ma oddychnut, no ani na moje dieta to zatial neplati. tak to uz nechavam tak, a tak ako pisali aj baby vyssie, radsej mu to mliecko dam, ako by mal buntosit, a plackat. ( mozno by stacilo vydrzat 2-3 noci, no na to nemam srdce. )

annidze
28. jan 2014

@milosjanka od 13/14mesiaca (nepamatam si uplne presne) davam kravske -vacsinou 3.5% ale teraz cez vianoce mal aj prevarene 100% domace kravske 🙂 z jednej strany suhlasim s nazorom, ze v noci sa ma spat a nie jest, ale ked sa zobudi a pyta si mlieko tak ho predsa nenecham plakat-vypije flasu a spi dalej 🙂 spokojne a usmiate dieta je pre mna dolezitejsie nez tabulky "co by sa malo"🙂

milosjanka
autor
28. jan 2014

@zuzkag2 tak to asi moj pripad..asi ked sa prebudi skusim mu dat mlieko a uvidim ci to je to prečo sa budi alebo nie..

milosjanka
autor
28. jan 2014

baby ste super..... 🙂

majushka
28. jan 2014

keby som Stanke to mlieko nedala, tak začne mrnčať, potom sa posadí a začne vrieskať...podľa mňa má nejaký svoj biorytmus alebo čo a bude sa to časom meniť samo...veď má len niečo cez rok

zuzkag2
28. jan 2014

@milosjanka vyskusaj, a uvidis, presne ako pises. ved ked to mliecko nebude chciet, tak nevypije, mozno si len cucne. potom nema zmysel mu ho davat. ale napriklad moj syn sa budi aj pomimo papania, su noci, ked sme hore aj 20krat, obcas sa stane ze haja okrem papania vkuse. ale to su skor carovne vynimky. nejak si casom zvyknes, aj ked, aj ja by som si uz rada pospala, ale co uz ked ti nasi drobci nas potrebuju aj v noci. raz budeme na to s laskou spominat 🙂

milosjanka
autor
28. jan 2014

@zuzkag2 no asi ich mame rovnakych..ako pises tak to sedi na mojho .hihi

atka70
16. feb 2014

🙂 moja ma 23 mesiacov a v noci sa budi že mama mňam mňam,su noce že spieme bez prebudenia a su noce že si pyta aj 2x mlieko,davame 3.5% 🙂