Dokedy je u bábätka normálna teplota do 37,2°C?

Zodpovedané
20. feb 2023

Dobrý deň,

v nemocnici ma informovali, že teplota 37,2°C u bábätka je úplne normálna. Malý má bežne teplotu 36,8 - 37,2°C po odrátaní. Pred odrátaním vždy viac, lebo meriam z konečníka a tam sa má údajne pol stupňa odrátať. V nemocnici ma však informovali aj o tom, že je potrebné odratávať vždy, nielen pri meraní z konečníka. Synček bude mať tento týždeň 3 mesiace.

Dokedy je u bábätka normálna teplota do 37,2°C?

Ďakujem

Dobrý deň,

takáto teplota sa zväčša drží u najmenších dojčiat a nepovažuje sa za patologickú, ak nemajú iný chorobný príznak.

Ak nemá známky ochorenia, tak je meranie teploty zbytočným stresorom pre matku aj dieťa a neodporúča sa.

0,5°C sa odpočítava iba pri meraní v zadočku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas