Od približne akej teploty sa vekom berie teplota za normálnu a kedy za už zvýšenú?

Zodpovedané
10. feb 2022

Dobý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom teploty u deti.

Od približne akej teploty sa vekom berie teplota za normálnu a kedy za už zvýšenú?

Pri meraní v konečníku má dvojročná dcérka dlhšiu dobu okolo 37°C. Vtedy sa mi zdá, že je taká teplejšia. Inokedy máva okolo 36,6 - 36,8°C.

Od akého veku sa pri malých bábätkach odpočitáva pol stupňa?

Ako a kedy sa teplota malých detí až detí rozlišuje pokým to bude ako u nás dospelých?

Ďakujem

Dobrý deň,

pol stupňa sa odpočitáva vždy, keď sa meria teplota v konečníku. Teplota aj u malých detí má byť ako u nás dospelých s tým, že niektoré dojčatá majú teplotu nastavenú trošku vyššie - okolo tých 37°C. Tak však majú nastavenú teplotu aj niektorí dospelí jedinci.

Pokiaľ má napríklad 37°C večer okolo 19tej, je to normálne. Vtedy teplota stúpa aj normálne. Ráno býva najnižšia. Takto môže za deň sa meniť aj o pol stupňa.

Závisí teda všetko od toho kedy sa teplota meria, prečo sa meria, či v iné dni v rovnaký čas je rovnaká atď.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas