Dokedy je vhodné, aby dieťa spávalo v zavinovačke?

Zodpovedané
31. jan 2023

Dobrý deň,

mám 4-mesačné dieťa, ktoré je v zavinovačke, iba keď spí a musí mať v nej zafixované aj ruky, pretože inak nezaspí, rušia ho. Uspávať ho musíme na rukách.

Dokedy je vhodné, aby dieťa spávalo v zavinovačke?

Ako ho odnaučiť od zavinovačky a naučiť ho spinkať v spacom vaku?

Ďakujem

Dobrý deň,

už je čas začať odúčať. Skúste tak, že prejdete postupne. Zaviniete iba 1 rúčku pár nocí (3 - 4), následne už aj druhú vyberiete a dáte spací vak. Alebo môžete kúpiť prechodnú zavinovačku s volnými rukami.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas