Problémy so spaním v zavinovačke aj bez nej

4. máj 2023

Ahojte, idem si k vám po radu, ak mi budete vedieť pomôcť. Syn má 10 týždňov. Malý mi od narodenia spával v zavinovačke, tak ze ruky mal zavinute pri tele látkovou plienkou a ešte bol aj stiahnutý v zavinovačke. Spinkal veľmi pekne. Akonáhle sa zavinul, začali sa mu zatvárať ocka a hneď spinkal. Ja som prv bola proti zavinovačke (ešte keď som bola tehotná) ale vraj sa tak babatka cítia v bezpečí, a videla som ze bez nej nezaspí, tak som mu ju určite nechcela odopierat. No ale idem k veci. Malý sa mi posledné 2 týždne začína budiť so spánku, s tým ze sa akoby pučí, celý je červený a keď ho rozviazem, je dobre. Rozviazem ho a spi ďalej. No ale posledne 2 dni, už ani nie zaspať, puci sa plače je nepokojný v zavinovačke. Nenutila som ho byt v nej, snažila som sa ho uspať bez nej, no on by aj spal, ale ruky ho budili.. Túto noc sme boli hore každú hodinu, ani tak ani tak. Vadí mu zavinovačka, no vadí mu aj byť bez nej. Mame Spiaci vak no tam ma ruky volne čiže je to ešte na nič.. Ulitky som neskúšala.. Vraj sa nejak vola tento reflex keď sa babo budí rukami... Neviem ci ho skúšať uspavat už len bez nej..

taktotedanie
4. máj 2023

Moorov reflex
Vymizne postupne
Ja som uspala v zavinovacke aj ruky zviazane a potom ked uz tvrdo spala ruky som vybrala alebo len jemne zavinovacku povolila

lilienkah
4. máj 2023

Ja by som na vašom mieste zavinovacku zrušila, radšej by som išla do ulitky ale je to vaše rozhodnutie, tiež som proti zavinovackam a beriem ich ako poslednú možnosť sami sme mali situácie kedy zaspala len v zavinovacke ale to viem asi spočítať aj na ruke koľkokrát v nej spinkala, nám sa osvedčil spací vak od narodenia, je dôležité ked sa dieťatko prebudí aby sa aj ponaťahovalo ono to bude trvať možno pár dni kým si znovu zvykne na novú vec ale potom nebudete mať problémy s odnaucenim zo zavinovačky (veľmi rýchlo tie detičky z toho vyrastú 😇) ja som ju ešte prekrývala dekou potom ked sa ju už naučila ťahať na seba z bezpečnostných dôvodov som jej radšej kúpila teplejší spaci vak, spinka v nich dodnes odporúčam 🫶🏻 zatiaľ mu zakryte rúčky dekou

laurikalalinka
4. máj 2023

Ručičky,nožičky behajú v zavinovacke,nemajú kam a tak sa sladko spi,aj ja som tak davala a ked dieta zaspalo,v spánku samo rúčky vybralo...

autor
4. máj 2023

@taktotedanie dala som ho spat vo vaku, 5x sa zobudil (nezvkyne sa).. tak som ho dala do zavinovacky bez latkovej plienky , takze nie je az tak stiahnuty a zatial taha dve hodiny. takze budem skusat povolovat, mozno sa postupne sam oduci, ked aj ten moorov reflex vymizne.

autor
4. máj 2023

@lilienkah skusala som aj ulitku dnes, sestra ma tak som si pozicala..to vobec...tam bol este viac nespokojnejsi ako v zavinovacke ci bez nej. asi budem pomaly postupne odnaucat, uz som ho nezaviazala tak pevno, tak mozno mu to takto vyhovuje