Hemofilus u 2,5 ročnej dcérky. Je liečba kvapkami Uniflox postačujúca?

Zodpovedané
21. okt 2021

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/pediate...

V piatok sme boli na kontrolný výter a dnes jej prišli výsledky. Neisseriu už nemá, ale vyšla jej pozitívna moraxela a Hemofilus. Pani doktorka nám dala nato iba Uniflox kvapky.

Je podľa Vás táto liečba dostačujúca?

Môže Hemofilus spôsobiť meningitídu?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemôžem sa k liečbe vyjadrovať, nakoľko pacient nie je môj. Neviem presne o čo ide a ako sa stav vyvýja.

Všeobecne je to však v poriadku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas