Ide o pupočnú herniu?

Zodpovedané
5. sep 2022

Dobrý deň,

keď trojročný syn stojí, tak má takýto pupok a má trochu nafúknuté bruško. Pupok nie je vystúpený von, ale nie je ani vtiahnutý dnu. Keď leží, tak vtedy je vtiahnutý.

Mohlo by ísť o pupočnú herniu?

Ak áno, je potrebné to nejako riešiť?

Doteraz ma na to žiadny doktor neupozornil. Ja to riešim len preto, že som to teraz zachytila na Instagrame.

Môže sa pupočná hernia vyvinúť aj neskôr, alebo musí byť prítomná od narodenia?

Ďakujem

PS: Foto posielam v druhej otázke. Prosím nezverejňovať

Dobrý deň,

či ide o herniu určí iba sonografické vyšetrenie. Môže o herniu ísť, ale aj nemusí. Takto môže vyzerať aj bruško bez hernie, ktoré je oslabené alebo je prítomná diastáza.

Ak sa na sone nepotvrdí hernia, tak je vhodné objednať ho fyzioterapeutovi na zhodnotenie bruška.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas