Akým vyšetrením sa potvrdí pupočná hernia?

Zodpovedané
23. nov 2022

Dobrý deň,

včera mi moja obvodná lekárka pri preventívnej prehliadke oznámila, že mám vraj pruh - herniu na pupku. Ja si to však nemyslím. Pupok mám pekne vtiahnutý do vnútra, tak ako som ho mala aj pred 2 pôrodmi. Ani pri cvičení, ani pri kašľaní sa mi nevydúva von. Nič ma nebolí, žiadnu hrčku nevidím, nehmatám. Nechápem ako k tomu dospela.

Ako zistiím, či mám naozaj pupočnú herniu?

Ďakujem

Dobrý deň,

za účelom diagnostiky pupočnej hernie je potrebné doplniť sonografiu brušnej steny. Tam sa to potvrdí, resp. vyvráti.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková