Ide u môjho syna o autizmus alebo oneskorený vývin?

Zodpovedané
21. okt 2022

Dobrý deň,

môj syn má 17 mesiacov. Narodil sa v 35. týždni plus 6 dní a od začiatku bol kľudné, pokojné dieťa. Začal chodiť, keď mal 15 mesiacov. Pozorujem však na ňom už nejakú dobu, že točí všetkým, čím sa dá, najčastejšie kolieskami na autíčku. Otvára a zatvára dvere, listuje knižku, občas sa otočí okolo svojej osi. Na nič neukazuje, nerobí "ťap- ťap", skôr sa smeje, keď to robím ja. Na svoje meno reaguje asi len na 50%. Rád sa hrá na schovávačku, keď si zakryjem oči, dáva mi ruky z očí preč. Vie povedať maximálne mama, tata, brm, často chodí od jednému rohu stola k druhému. Keď príde manžel z práce, víta ho s úsmevom. Neprekáža mu hluk, spánok má dostatočný a nemáme problém ani s jedením.

Je jeho správanie v poriadku, alebo ide o oneskorený vývin, prípadne autizmus?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste si spraviť tento dotazník, ktorý môže odhaliť autizmus https://vyskum-autizmu.webnode.sk/news/skrining...

Trošku ma vyrušuje, že neukazuje na veci a nenapodobnuje ťap-ťap, či kývanie- treba na to upozorniť pediatra.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas