Je Fenistil návykový?

Zodpovedané
25. mar 2019

Dobrý deň,

mojej 11 mesačnej dcérke sa tlačia zúbky a už druhý týždeň jej dávam na noc 7-8 kvapiek Fenistilu.

Je Fenistil návykový?

Ďakujem

Dobrý deň,

Fenistil je antihistaminikum, jeho dlhodobé užívanie v praxi býva zvykom ale skôr v alergických a kožných indikáciách - teda nie je návykový.

Pri respiračných ochoreniach (nádche, laryngitídach...) a vo Vašom prípade - na upokojenie dieťaťa - by som neodporučovala pravidelné užívanie viac ako 2 týždne. Je však skôr tolerovateľné, že dávate iba nočnú dávku, a nie 3x denne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas