Je lepšie preložiť očkovanie 5 ročnej dcéry, ktorá má parazity?

Zodpovedané
3. mar 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom očkovania 5 ročnej dcéry - MMR (doteraz odkladané očkovanie zo zdravotných dôvodov). V septembri bola preliečená s celou našou rodinou Zentelom, nakoľko so synom mali viditeľné parazity v stolici.

Teraz sa mi opäť stolica nepozdáva.

Bolo by vhodné radšej preložiť očkovanie po prípadnom ďalšom preliečení?

Ďakujem

Dobrý deň,

ja by som najprv vyriešila problém až potom dieťatko zaočkovala.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas