Je nutné liečiť začervenaný pipík?

Zodpovedané
21. feb 2020

Dobrý deň,

môjmu 20 mesačnému synovi sa na pipíku objavil jemne červený fľak. Nachádza sa na predkožke zvonku, asi ako 10 centová minca. Nemá to horúce, nevyzerá, že by ho bolelo cikanie. Kožka sa mu dá pekne jemne stiahnuť asi do polovice žaluďa. Všetko vyzerá ok, až na to začervenanie.

Je to nutné riešiť s lekárkou?

Pre istotu veľa behá bez plienky a dávam kúpeľ v slabom repíku.

Ďakujem

Dobrý deň,

oblasť genitálu môžete 2x denne natrieť Imazol pastou, inak vždy po umytí natrieť aj genitál masťou proti zapareninám.

Inak postupujete správne, za týchto podmienok vyšetrenie lekárom nie je potrebné.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas