Problém s predkožkou u trojročného chlapca

materina
26. feb 2017

Dievčatá, ktorá máte podobnú skúsenosť.
Syn takmer 3 roky. Predkožka pomaličky sa uvoľňuje... Ale minulú noc si ju pravdepodobne sám z časti strhol.Sedel na nočníku a hovoril mi, že ho má tvrdý a boli ho. Tak si ho postlačal... Nejako som, to neriešila...
Ale ráno ho štípal pri cikaní a keď som sa pozrela, tak na ľavej strane žaluď červený a koža stiahnutiá.
No lenže pipik sa mi zdá ak z vonku trosku napuchnutý a malinko červený.
Večer som ho umyla v repík a natrela framikoinom a malý si pochvaľoval že už nebolí.
Len dúfam, že nemá zápal.

ovaaa
27. feb 2017

Umyla si a natrela framikoinom to je zaklad pri zapale aj ked sa stiahne predkozka. Treba to zopakovat az do zahojenia. Opuch a scervenania su pri tomto bezne. Nestresuj.

lenkamaxim
27. feb 2017

Presne,kupat v repiku a natierat framikoinom az kym sa uplne nezahoji 🙂
Bude dobre!

materina
autor
27. feb 2017

červene to ešte má ale dnes ho to už vôbec neštípalo ani nebolelo ani opuchnutý nie je.
No nevyzerá to pekne. Dal si aj umyť aj natrieť, že neboli. Lebo segma stále vychádza odtiaľ.
Tak snáď to bude ok.
Ale už by som bola najradšej kebyže sa mu pekne cely dá stiahnuť 🤗

adazdca
14. mar 2017

Ja som môjmu malému stiahla časť predkožky nechcene ešte ked bol bábatko. Cistila som ho po kakani a kukala som, či nemá špinavý pipík a on sa zrazu tak mykol , že polovica predkožky sa odlepila. Tiež to mal na další den také červené a akoby "živé", ale potom sa to ukludnilo, urobila som mu obklad z repíka a natrela framykoinom. A zvyšnú časť sme odlepovali okolo druhých narodenin, ked už bol odplienkovaný na deň a to som riešila slez. kupelmi a natieraním slez.krémom a jemu sa to pekne odlepilo a odvtedy denne preťahujeme predkožku až po samý koniec, aby sa zas neprilepila, lebo stačí zanedbať pár dní a nesťahovať a vie sa to opäť prilepiť..

materina
autor
15. mar 2017

@adazdca za akú dlhu dobu zabral ten slez? Každý deň pri kúpaní vždy poumývam a stiahnem pokial ide. Nič na silu nerobím. Z jednej strany postupne ide a z druhej celkom nič... 😪
Tiež mu to natieral škrtom ale len týždeň zatiaľ

adazdca
15. mar 2017

@materina my sme to vtedy 2 -3 týždne mastili a pekne mu to potom zbehlo dolu... a aj čo som kamaratke dávala ten krém, tak oni tiež cvičili každý večer s pipíkom a mastili a tiež sa im to podarilo.. ti môžem aj to IP poslať od nej info, čo písala o tom sťahovaní inej mamine..

petkasestka7
15. mar 2017

Moja skusenost..dva krat stahovanie u dr.jeden vecer som ho neokupaka a znova zarasteny..neprehanam...no bude sa s tym musiet sam popasovat uz nemam sil toto absolvovat treti krat.dr.nam vtedy povedal ze slez je mytus ktorym sa mamicky poblaznili a ze to zaberie Najviac 1 zo 100!!!mal pravdu.u nas dva balenia a ani mrk..

davmar
15. mar 2017

@adazdca aký krém? z Justu?

adazdca
15. mar 2017

@davmar hej, ten sme mali... nam teda pomohol , ale netvrdím, že 100% zaberie každému... viem, že niektorým sa to nepodarilo, ale je aj vela mamičiek, čo to mastením s tým krémom stiahli... a niektoré mastia tým kortikoidným krémom triamcinolonom, ale ten som ja malému nechcela dávať

davmar
15. mar 2017

@adazdca ja chcem tiež skúsiť ten z Justu. A to si mu natierala len z vonkajšej strany alebo si mu to dala aj dnu pod predkožku?

adazdca
15. mar 2017

@davmar ja som mu to v sprchovom kute pomačala v poháriku v maceráte so slezu /malý bol zvykutý na sprchovanie v sprch.kute na sedátku, kedže máme velku kupelnu , tak sa nekupal, lebo kým by som ju vyhriala, dlho by to trvalo... tak radšej v sprcháči/ ... bylinky bud v lekarni kupis alebo v bioshope... a potom osprchovala a potom sme skušali "cvičiť" s tým pindurom.. hore dolu kožka a natrela som mu za hrášok krému, kde sa dalo, na žalud a aj všade, ráno i večer... my sme to mali do polky už obnažené, ked som mu to ako bábu nechcene odlepila , no a potom sa to postupne cele odlepilo

gin124
14. máj 2017

Průměrný věk, kdy je ta předkožka stažitelná je až 10,4 roku.