Je potrebné dávať dvojmesačnému dieťatku na umelom mlieku vodu?

Zodpovedané
4. máj 2020

Dobrý deň,

moja dvojmesačná dcérka je na umelom mliečku prakticky od narodenia. Momentálne pije Hipp AR 1. Váži približne 5 kg.

Je nutné podávať dieťatku na umelom mlieku aj vodu?

Ak áno, tak pred alebo po papaní?

V akom množstve?

Pije 100 - 135 ml mlieka každé 3 hodiny (v noci má dlhšiu prestávku). Plienky má pekne pocikané. Pri pití vody sa dusí, alebo ju po vypití vygrcká. Niekedy vygrcká aj mliečko, ktoré papala pred hodinou/dvoma i napriek tomu, že ju necháme pekne viackrát odgrgnúť. Držíme ju vo vyvýšenej polohe, aj spáva na klinovom vankúši.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

vodu do 5. - 6. mesiaca nie je potrebné podávať.

Podávať sa má vtedy, keď dieťa začne papať príkrmy.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas