Štvormesačná dcéra grcká po umelom mlieku. Môžem jej dať umelé kozie mlieko?

Zodpovedané
14. nov 2021

Dobrý deň,

štvormesačná dcéra zvracia aj 2 hodinu po umelom mlieku. Nie je to raz, je to tak po každom papaní. Množstvo tekutiny, ktorú vygrcká je niekedy dosť veľký.

Môžem skúsiť dať dcére umelé kozie mlieko?

Vraj je ľahšie stráviteľné.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nie, toto vôbec nie je cesta pri grckaní. Je vhodné buď podávať AR mlieka po dohovore s lekárom alebo sirup Gastrotuss.

Dôležité je dodržiavať antirefluxné opatrenia - nenatriasať dieťa po jedení 30 minút, nechať ju dobre odgrgnúť, spánok na klinovom matraci.

Antirefluxný sirup Gastrotuss baby

Antirefluxný sirup Gastrotuss je pediatrický sirup určený na orálne použitie.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička