Je potrebné odložiť synove očkovania, keď mám Covid-19?

Zodpovedané
9. mar 2023

Dobrý deň,

robila som si test na koronavírus a vyšiel mi pozitívny. Moje 3-mesačné dieťatko je zatiaľ v poriadku a nevidím na ňom žiadne príznaky. Mali sme mať teraz 8.3.2023 prvé očkovanie, syn bude mať vtedy už 3,5 mesiaca. Rozmýšľala som, že asi by bolo vhodnejšie očkovanie odložiť, keďže mám pozitívny test na Covid-19 a malé bábätká bývajú aj bezpríznakové, aby náhodou nemal nejakú reakciu. Okrem toho mal synček dostať ešte aj druhú dávku vakcíny Rotarix. Prvú mal 8.2.2023. Nosím respirátor, spala som vedľa v miestnosti, s malým bol manžel. Syna však dojčím, takže neviem či ho nenakazím, aj keď sa snažím dodržiavať opatrenia.

Je lepšie odložiť obidve očkovania?

Ak áno, na ako dlho?

Do akého času mu môže byť podaná druhá dávka vakcíny Rotarix?

Ďakujem

Dobrý deň,

bola by som za odloženie aspoň o týždeň. Ak by dovtedy nemal synček príznaky, tak očkovať. Druhá dávka Rotarix by mala byť podaná do 24. týždňa.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas