Synček mal MMR očkovanie a muž dostal Covid-19. Je synček ohrozený?

Zodpovedané
20. mar 2021

Dobrý deň,

synček mal včera po niekoľkých odkladoch očkovanie MMR. Aby sme si boli 100% istí, že je všetko ok, tak sme sa s manželom boli otestovať. Obaja sme boli negatívni. Manžel je 2 týždne po prvej dávke vakcíny proti koronavírusu a ja som Covid-19 prekonala v januári.

Večer po synčekovom očkovaní sa u manžela objavila zvýšená teplota a zimnica a dnes mu bol potvrdený testom koronavírus. Je izolovaný od zvyšku rodiny, ale keďže pred príznakmi sme spali vsetci traja v jednej izbe, tak je tam asi nejak riziko prenosu i napriek tomu, že v deň očkovania bol test negatívny.

Aké riziká z toho vyplývajú synčekovi?

Bojím sa ako by zvládal kombináciu MMR vakcíny a Covidu.

Ďakujem

Dobrý deň,

niet sa čoho obávať vzhľadom k očkovaniu.

Samozrejme reakcie môže mať aj po očkovaní, aj pri covide, ale nemali by sa navzájom potencovať alebo zhoršovať priebeh.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas