Je v poriadku, keď 26 mesačný syn stále nič nerozpráva?

Zodpovedané
9. dec 2019

Dobrý deň,

mám 26 mesačného syna, ktorý stále nič nerozpráva, ale rozumie všetko. Ukazuje a vydáva zvuky, ale nepovie nič zrozumiteľné. Povie len dada, nene, adat, dedede a také nezrozumiteľne slová.

Vie, čo chcem a aj reaguje na to, čo mu poviem. To aj sprav,í ale nepovie vôbec nič. Jeho detská doktorka vravela, že máme čakať, že keď vníma a rozumie.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

môžete pokojne skúsiť logopedičku. Ak sa lekárke, ktorá ho pozná javí, že inak je v poriadku a neodosiela Vás na žiadne špeciálne vyšetrenie, tak zrejme bude chcieť iba trošku "pomoci" od špecialistu na rozvoj reči.

Veľa chlapčekov ale rozpráva slabo až do nástupu do škôlky. Avšak včasná logopedická intervencia určite nikdy nie je na škodu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas