Ako pomôcť 18 mesačnému synovi, ktorý ešte nerozpráva?

Zodpovedané
3. jan 2022

Dobrý deň,

mám 18 mesačneho predčasne narodeného synčeka o jeden mesiac. Je ok. Len so všetkým bol pozadu trošku ako rovesníci. Chodí už pekne sám. Problém je, že nerozpráva. Vie povedať mama a aj to nie cielene. Povie eha aha. Zvuky zvierat vôbec nenapodobňuje.

Keď mu ukazujem v knižke zvieratká a vydávam zvuky, tak on sa len usmeje. Ani prštekom neukáže. Rozprávky mu čítam, ale nezaujíma ho to. Tak mu opisujem obrázky v knižke. Vtedy dáva pozor, ale neopakuje nič.

Ako ho motivovať?

Kedy sa rozbehne s rozprávaním?

Keď sa hrá sám, tak si hovorí niečo svojou rečou. Nič zrozumiteľné. Keď sme vonku, tak mu ukazujem, vysvetľujem a opisujem veci. On mi inak rozumie. Keď mu poviem, aby niečo doniesol, tak donesie.

Keď poviem, že ideme von, tak si sadne, aby som mu obula topánky. Reaguje aj na svoje meno.

Ako mu pomocť?

Ďakujem

Dobrý deň,

to čo robíte je všetko správne. Myslím, že to chce len čas - nakoľko synček je ľahko PMV oneskorený.

Nepúšťatjte mu TV. Ukazovanie v knižkách, riekanky a spievanie sú najlepšia cesta. Predpokladám, že u neruologičky ste sledovaní.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas