Je v poriadku, keď 3-mesačné bábätko má redšiu stolicu?

Zodpovedané
12. sep 2022

Dobrý deň,

mám 3-mesačné bábo, ktoré papá viacmenej UM. Čiastočne je ešte aj dojčené, aj keď to nie je veľa. Stolicu má 1-2x denne takú redšiu.

Je to v poriadku?

Bojím sa, aby to nebol príznak alergie na kravskú bielkovinu. Bruško ho nebolieva. Respektíve niekedy veľmi tlačí do plienky a vtedy sa trochu aj jeduje. To je len občas. Aj to potom vytlačí, ale stolica je redšia. Nikdy nie príliš hustá, že by bol problém to vykakať.

Negrcká. Keď bolo bábo dojčené, tak vygrclo a aj odkedy je na umelom mliku, tak dokopy asi 5x. To však bolo spôsobené asi skôr rýchlym papaním.

Ďakujem

Dobrý deň,

riedka stolica môžebyť úplne normálna.

Ak bábätko pekne prosipeva, nie je krv v stolici, nevracia, nemá ekzém, tak to nie je potrebné riešiť a o alergiu na BKM nepôjde.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas