Je v poriadku, keď 5,5 mesačná dcéra má zovreté päste v polohe na brušku?

Zodpovedané
7. dec 2019

Dobrý deň,

moja 5,5 mesačná dcérka má stále zovreté päste v polohe na brušku. Pretáča sa z chrbátika na oba boky a z jednej strany aj na bruško. Občas aj naspäť. Na brušku sa snaží dočiahnuť hračky. Na chrbáte sa pekne hrá, chytá hračky a päste zovreté nemá.

Je to v poriadku?

Druhá otázka sa týka rozprávania. Doteraz pekne rozprávala agu, hej, gege a posledný týždeň prestala.

Aký máte na to názor?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

rozprávanie treba odsledovať ako bude, ale veľa dojčiat rozprávať chvíľkovo prestane.

Čo sa týka pästičiek v polohe na brušku, je to zrejme spôsobené polohou a nie neurologický problém, nakoľko inak pekne rúčky otvára a za hračkami sa naťahuje, chytá ich do ručičky.

Myslím si, že poloha na brušku pre ňu nie je taká komfortná ako na chrbátiku.

.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas