Je v poriadku, keď má dieťa po očkovaní teplotu, bolesť brucha a kašeľ?

Zodpovedané
12. dec 2021

Dobrý deň,

2,5 ročný synček absolvoval vo štvrtok 1. očkovanie proti kiahniam (Varivax). Včera po obede a pred spaním veľmi vracal. Večer mal zvýšenú teplotu 38°C. Po podaní Paralenu klesla a bol veľmi ospalý.

Dnes ráno hovoril, že ho bolí bruško a začal kašľať. Bolí ho hrdlo.

Aké lieky mu mám dať?

Ďakujem

Dobrý deň,

nepredpokladám súvis s očkovaním, ale skôr nákazu vírusom či baktériou.

Lieky treba dávať podľa symptómov. Zatiaľ doma tlmiť horúčky. To je zároveň aj do bolesti + tekutiny + pokojový režim. Zajtra vyšetrenie lekárom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas