Je v poriadku nočné budenie a pitie umelého mlieka 2,5 ročným dieťaťom?

Zodpovedané
11. apr 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nočného spánku a pití mlieka 2,5 ročným dieťaťom. Syn je veľmi vnímavý, živý, má veľmi dobrú pamäť, skoro začal rozprávať celé vety. Problém je, že v noci sa dosť budí s tým, že vstrebáva zážitky z dňa. A to aj pozitívne a aj negatívne (obrazovky má obmedzené).

Do akého veku je normálne nočné budenie s vykrikovaním zážitkov?

Treba tomu venovať zvýšenú pozornosť?

Na ukľudnenie mu pomáha umele mlieko, ktoré pije nad ránom. Inak by ho to už pomerne skoro prebudilo. Po mlieku spí do 7 - 8 hodiny (dokopy noc cca 10 - 11 hodín).

Mám mu pitie mlieka zrušiť, alebo ešte ponechať?

Ďakujem

Dobrý deň,

vôbec nie. Ako píšete synček musí všetko spracovávať. Je to normálne a veľmi dôležité pre jeho napredovanie a psychickú pohodu. Mliečko ho upokojí a ďalej krásne spinká, je spokojný, čo viac môžete ako matka chcieť?

Ak cez deň pekne papá (teda mlieko nespôsobuje, že nechce jesť), tak mu mliečko ponechajte. Postupne sa zbaví aj toho, len to chce čas, keď už to nebude vyžadovať a pôjde to prirodzene. Tak ako všetko.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas