Je v poriadku stolica 6 týždňového syna po zmene umelého mlieka?

Zodpovedané
11. júl 2021

Dobrý deň,

predvčerom sme menili mlieko z Nutrilon na Kendamil 1 a syn má teraz takúto stolicu Včera vôbec nekakal a dnes už druhý raz toto.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

stolica je spenená a zrejme aj redšia vpitá v plienke, ale to nie je znakom žiadnej patológie pokiaľ nie sú prítomné aj bolesti bruška, nafukovanie, plač.

Pri zmene UM môže nastať zmena frekvencie vyprázdňovania, deti na UM môžu kakať obdeň. Je to v norme.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas