Stolica pri umelom mlieku u novorodenca

17. feb 2024

Dobrý večer prajem,
môj synček má 9 dní, od pôrodnice doteraz kakal pekne 1x denne. Od narodenia je na UM - Nutrilon HA 1, mne sa mlieko nespustilo vôbec.
Predvčerom nemal stolicu vôbec, ale na druhý deň sa vykakal cca 3x poriadne. Dnes opäť nemá stolicu, už začínam mať obavy či je to v poriadku :/ Inak vetry mu odchádzajú pekne, aj odgrgne po jedle. Keď sa aj stalo, že nemal vetry tak som mu masážou vždy pomohla. Dnes som s ním už aj viackrát pocvičila, dávala teplý obklad na bruško ale zatiaľ nič. Skúšala som pre istotu aj trochu rektálnu rúrku, ale nič nešlo.. Občas vidím na jeho tvári, že skúša tlačiť. Ale vôbec neplače, pekne spinká a keď je hore tak isto bez kriku. Do mliečka mu dávam Espumisan a 1x denne dostáva Vigantol, ale toto začalo už predtým ako som mu to začala dávať.
Je to podľa vás v poriadku? Môže sa stať, že má teda niekedy stolicu raz za 2 dni?🙏🏼 Alebo nejaké odporúčania, čo ešte urobiť aby sa to pohlo?

xxemma
17. feb 2024

V prvom rade vymen vigantol, deti s nim maju problem. Daj trebars jamieson baby D.
Je normalne ze nekaka kazdy den. Dokonca aj 4.
Espumisan je pidla mna zbytocny. To ti kazala dr? Ked uz, tak radsej probiotika napr. Biogaia
My sme mali to iste mliecko.

kacena4
17. feb 2024

neprehanaj to so starostlivostou, rektalna trubka, masaze, obklady.... ty tiez nekakas na povel kazdy den a nic take so sebou nerobis. ak je spokojny je to ok. vykaka sa o den dva drzim palceky

autor
17. feb 2024

@xxemma tak nevidím, že by sa niečo zmenilo po vigantole, toto začalo predtým, že nekakal.. Espumisan mi kázala dr, lebo nemal vetry viackrát a mal záchvaty plaču, odkedy mu ho dávam tak vetry sú stále bez problémov

autor
17. feb 2024

@kacena4 jaa viem, je to moje prvé bábo, nechcem nič pokaziť 🥺 stresujú ma v rodine, že má kakať 1x denne aspoň a že toto nie je okej. Doktori tiež, že aspoň raz denne, preto som v strese z toho.. Vravím, záchvaty plaču nemáva, vetry idú.. Len si chcem byť teda istá, či mu sedí mliečko alebo tak