Je vertikálna poloha po papaní pre dieťa nebezpečná?

Zodpovedané
27. apr 2022

Dobrý deň,

moju trojmesačnú dcérku dávam odgrgnúť klasicky na ruky do zvislej/vertikálnej polohy a ešte maximálne takých 5 minút po papaní ju tak mám. Hlavičku už krásne drží, ale aj tak jej ju pridržiavam. Behom dňa ju takto na rukách nenosím. Ak chce byť so mnou, tak ju nosím klasicky na rukách (v ľahu, kĺbku). Nosič zatiaľ nepoužívam.

Všade však čítam, že vertikálna poloha nie je dobrá kvôli chrbtici. Lenže ja ju musím dať odgrgnúť, lebo by inak išiel obsah von. Na tigríka ju nedávam. Úprimne, neviem ju tak držať. Som napätá.

Môžem jej poškodiť chrbticu, ak tak trávi naozaj len čas po papaní?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite nie, nepošodíte tak nijako. Je to chvíľka po napapaní a je pre bábätko takto v poriadku. Nebojte sa a pokojne ju nechávajte odgrgnúť.

Inak veľa mamičiek dáva odgrgnúť aj na tigríka.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas