Je zahľadenie sa znakom epilepsie?

Zodpovedané
15. aug 2022

Dobrý deň,

ja by som sa chcela poradiť ohľadom zahladenia sa môjho 16-mesačného synčeka. Všimla som si, že od 4. mesiaca sa pri papaní zahľadí ako keby rozmýšľal. Robí to iba pri papaní, keď sedí vo svojej stoličke. Trvá to cca 3 - 4 sekundy. Nerobí to stále, ale asi tak 2 - 3x počas papania.

Papanie trvá dobrých 20 - 30 minút. Sme ticho, resp. rozprávame sa, spievame. Vtedy to zadívanie nerobí. Zadívanie robí vtedy, keď sme ticho. Robím to aj ja mimochodom veľmi často, aj keď synček papá.

Je to v poriadku?

Nejde o znak epilepsie?

Ďakujem

Dobrý deň,

zahľadenia sa sú u detí jedným z prejavov epilepsie. Zahľadenia Vašeho synčeka sú len pri jedle, nepredpokladám, že by o epilepsiu išlo.

Ak by sa vyskytovali opakovane aj cez deň, informujte o tom OL. Odošle Vás na neurológiu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas