Kde sa môžem sťažovať, keď u doktorky je arogantná zdravotná sestra bez empatie?

Zodpovedané
22. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom možnostiach riešenia v prípade arogantnej zdravotnej sestry u pediatra.

Sestrička sa správa k mamičkám ako generál. K deťom sa správa podľa sympatii a podľa nálady. Z jej úst vychádzajú nevhodné pripomienky nielen na stranu rodičov, ale i detí.

Mám dve deti, z toho jedno je novorodenec. Správa sa k nemu ako k mechu zemiakov. Pri poslednej poradni mi synčeka chytila a prenášala ho bez chrbtovej kosti. Tak som ju upozornila. Pri staršom to bolo podobné správanie. Je k mojim deťom a ku mne veľmi nepríjemná.

Mamičky jej správanie trpia kvôli doktorke, lebo je dobrá odborníčka. Niektoré zmenili pediatra a niektorým jej správanie nevadí. Nie je moc na výber ísť inde. Hlavne vie, že si to môže dovoliť, lebo jej správanie toleruje aj doktorka, prípadne sa do toho nestará.

Dohovoriť jej nepomôže. Už som zúfalá. Nikto sa takto predsa nemôže správať ku mne aj k mojim deťom. Hlavne je tam kvôli nim, aby im pomohla.

Kde sa môžem sťažovať a ako môžem postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

tu Vám viem poradiť iba "ľudsky".

Napíšte na adresu ambulancie, meno Vašej obvodnej lekárky list - ako sťažnosť na neadekvátne správanie sestry (aj s konkrétnymi situáciami).

Avšak ak je sestra odborne zdatná a prácu si robí dobre, je problém skôr v komunikácii a správaní sa k Vám, tak by asi nevidím inú možnosť riešenia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas