Kedy je posledný možný termín podania 1. dávky Hexavakcíny?

Zodpovedané
7. feb 2023

Dobrý deň,

mám syna, ktorý bude mať o 2 týždne 6 mesiacov. V čase návštev v poradni u pediatra mal vždy virózu (dostal ju od staršieho brata - škôlkara), soplil, kašlal. Preto sme sa s doktorkou aj zabudli baviť na tému povinného očkovania. A teraz, má už skoro pol roka a nebol ešte zaočkovaný ani prvou dávkou hexavakcíny.

Môže sa 1. dávka Hexavakcíny podať aj takto neskoro?

Synček má navyše zase sople a pokašliava, dokedy možno podanie 1. dávky posúvať?

Bude to problém pre poisťovňu z hľadiska preplatenia, ak posun očkovania nebol zdôvodnený nejakým zdravotným problémom?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže sa podať aj v tomto veku. A to čo najskôr ako sa dá, aby vakcína chránila synčeka v tomto období, kedy je najviac zraniteľný.

Posun je zdôvodnený - bol chorý, problém to nebude.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas