Je možné podanie Rotarixu pred tretím mesiacom života?

Zodpovedané
18. feb 2022

Dobrý deň,

dcérka bude mať 2 mesiace a 1 týždeň kedy máme najbližšiu poradňu a pani doktorka naplánovala aj podanie Rotarixu.

Nie je to skoro?

Vy ste písali, že sa podáva medzi 3. - 6. mesiacom dieťaťa. Teda ak som správne pochopila.

Prvá dcérka dostala Rotarix v troch mesiacoch spolu s prvou dávkou Hexavakcíny.

Mám žiadať o posun?

Ďakujem

Dobrý deň,

zvykom je podávať Rotarix medzi 3. - 6. mesiacom, ale podanie je možné už od 6. týždňa života. Takže v 10. týždni je to úplne v poriadku a o odklad žiadať nemusíte.

Ďalšia dávka by potom mala byť o 4 týždne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas