Kedy je vhodné začať sťahovať predkožku u chlapca?

Zodpovedané
27. okt 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom sťahovania predkožky u 1,5 ročného syna.

Kedy mu máme začať sťahovať predkožku?

Ako postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

starostlivosti o predkožku je už v tomto veku vhodné venovať pozornosť. Pri kúpaní jemne sťahovať koľko ide, nič nerobiť nasilu. Robiť to vyslovene cez kúpanie, keď je zmäkčená (ide to ale ťažšie), alebo po kúpaní v rámci natierania dieťatka, či masáže.

Predkožka by mala byť stiahnuteľná cca do 3 rokov, takže sa niet kam ponáhľať aj keď to nepôjde nateraz nijako závratne.

Ona sa postupne sama začína oddeľovať a rodič je iba sprievodcom tohto procesu. Odstraňuje špinky spod predkožky a učí neskôr samotného chlapčeka starostlivosti. Naozaj nič násilné a stresujúce.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas