Ako čistiť predkožku u 2,5 ročného chlapca?

Zodpovedané
19. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom predkožky 2,5 ročného syna. Predkožka mu nešla stiahnuť vôbec, tak sme boli u urológa. Ten mu ju stiahol nasilu, vyčistil všetko zanesené.

Ked mal 1,5 - 2 roky, tak mall obdobie protestu a nechcel sa riadne kúpať. Predkožku sme sa snažili sťahovať, polepilo sa to, preto mu to robil urológ.

Manžel mal obriezku.

Môže to mať syn dedičné?

Ako to mám synovi čistiť?

Ako vysvetliť synovi, že si to musí čistiť počas kúpania?

Mám mu to čistiť nasilu?

Ako postupovať, aby nemal traumu?

Ďakujem

Dobrý deň,

je nutné vedenie k tomu, aby bol priestor pod predkožou čistený na dennej báze - stačí pretiahnutie, umytie, stiahnutie. Najlepšie učenie je nápodobou, ale v tomto prípade asi teda láskavým vysvetľovaním.

Pokiaľ to nepochopí je nutné čistenie rýchlo "nasilu", avšak zároveň decentne a netraumatizuúco (zabaviť ho niečím iným, napr aj na tých pár sekúnd video na mobile ?). Je to niečo ako pri umývaní zubov - musia byť čisté, keď sa ide spať. Rovnako je to pri intímnej hygiene.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas