Kedy máme ísť k doktorke, ak vlhký kašeľ u 13 mesačného dieťaťa nebude ustupovať?

Zodpovedané
15. okt 2019

Dobrý deň,

moja 13 mesačná dcérka má 2 dni kašeľ a sopeľ. Kašeľ je od začiatky vlhký. V noci ju moc budí, lebo ide o "chrachlot". Volala som doktorke a vraj netreba prísť, keď nemá horúčky. Povedala, že dávať sirup, morskú vodu a odsávať hlieny.

Kedy máme ísť k doktorke, ak kašeľ nebude ustupovať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

kašeľ pri viróze určite môže trvať aj vyše týždňa, podľa spôsobu liečby a vyrovnávania sa organizmu s virózou.

Týždeň dávajte symptomatickú liečbu - ako Vám aj pani doktorka odporučila. Kašeľ by mal ustupovať.

Vaša doktorka Vám poradila dobre. Je zbytočné dcérku vystavovať možnému kontaktu s inými chorými detičkami (najmä keď je pri viróze oslabená jej imunita).Preto Vám odporučila to isté, čo by som odporučila aj ja.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas