Koľko dní po očkovaní je v poriadku zvýšená teplota?

Zodpovedané
13. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom teploty po očkovaní. Moje 11 mesačné dieťa je kľudné cez deň. Je v poriadku, ale už tretí večer má teplotu nad 38°C.

Koľko dní je v poriadku zvýšená teplota po očkovaní?

Máme navštíviť pediatra?

Ďakujem

Dobrý deň,

ako reakcia po očkovaní je to 48 hodín po očkovaní.

Pokiaľ je od očkovania viac ako 48 hodín, dôvodom je niečo iné.

Či navštíviť pediatra? Ide víkend, môže sa to "vyvŕbiť akokoľvek". K pediatrovi by som išla, skontroluje Vás. Pravdepodobne pôjde "iba" o niečo vírusové (bez nutnosti ATB). Inak by teploty boli v častejších intervaloch a vyššie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas