Koľko dní sa užívajú antibiotiká pri angíne?

Zodpovedané
21. nov 2022

Dobrý deň,

synovi lekárka pred 2 týždňami predpísala Zinnat na angínu. Po 4. dni užívania mal výsledok CRP 1. Lekárka teda skonštatovala, že antibiotiká stačí brať 5 dní.

Zdalo sa mi to málo. Ešte za mojich detských čias si pamätám, že sme antibiotiká užívali 7 - 10 dní. Po týždni je syn opäť chorý. Sťažuje sa na hrdlo (na mandliach má zase hnis), na bolesť brucha a hlavy.

Koľko dní sa užívajú antibiotiká pri angíne?

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží od druhu patogénu, ktorý vyvoláva ochorenie a zvoleného antibiotika.

Na "klasickú streptokokovú" treba liečbu aspoň 7 - 10 dní ako píšete. Angín je však veľa druhov a nemuselo ísť práve o túto.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas