Koľko dní sa berú teda antibiotiká pri angíne?

miroslavap
17. nov 2022

týždne dozadu sme dostali zinat na anginu. Na kontrole na 4.deň nám pani doktorka urobila CRP a vyšla nám hodnota 1. Tak povedala, že antibiotiká stačí brat 5 dní. Zdalo sa mi to malo, ale nie som predsa lekár. Ešte z mojich detských čias si pamätám, že sme ich brali 7-10 dní. Po týždni je syn opäť chorý. Sťažuje sa na hrdlo, na mandliach zase biele bodky (hnis), bolesť brucha a hlavy. Koľko dní sa berú teda antibiotiká pri angine? Zajtra smer lekárka zase.

nelca84
17. nov 2022

@miroslavap na to neexistuje univerzalna odpoved, su aj trojdnove, ktore sa davaju na anginu. Tak snad lekarka vie co robi.

zuzubb007
17. nov 2022

Detom davaju 7 az 10 dnove na anginu, no nam vzdy davala 10, ze aby sa to nevratilo

bublinka1426
17. nov 2022

@miroslavap mna boli hrdlo uz 14dni, mam tam zapal a dala atb na 10dni. zevraj kvoli ATB rezistentym kmenom, treba brat dlhsie. aby sa dostavil ucinok. mam cefalosporiny.

miroslavap
autor
17. nov 2022

@zuzubb007
@bublinka1426
Dĺžka liečby (skopírovať z prívalového letacika):
Zvyčajný cyklus liečby trvá 7 dní (môže sa pohybovať v rozmedzí 5-10 dní). Ukončenie liečby určí lekár. Ak sa nedokončí celý cyklus liečby, infekcia sa môže vrátiť.

Čiže pani doktorka neodhadla, tiež nie je jasnovidka 🙄 len škoda,že zase budeme 2 týždne doma. Chcela som mu dávať 7 dní, ale liek mi došiel.

miroslavap
autor
17. nov 2022

@bublinka1426 skoré uzdravenie 🍀 my zajtra ideme k lekarke, som zvedavá,čo nám povie.

evelin05
17. nov 2022

@miroslavap Môj syn bral Zinnat 9 dní, keď som sa pýtala našej dr ako dlho má brať tieto ATB tak povedala, že aspoň 8 dní by ich mal brať, ale potiahla som to ešte o jeden deň keďže býva často chorý..

miroslavap
autor
17. nov 2022

@evelin05 aj ja by som potiahla, ale 1 fľaštička nám vystavila na 6 dní iba 🙄 a teraz odznova toto riešiť. Oznámiť v robote zase 2 týždne OCR 🙄

bublinka1426
18. nov 2022

@miroslavap pre malú nám dala ATB tiež len na 6 dni ale nie na angínu ( Sumamed)

bublinka1426
18. nov 2022

@miroslavap ďakujem aj Vám prajem

evelin05
18. nov 2022

@miroslavap to ma mrzí, ja som s mladším doma na RD tak aspoň zatiaľ ma tieto problémy obchádzajú. Inak nám niekedy dr predpísala aj dve balenia, aby mu to vyšlo na tých 7-10 dní s tým, že len jedno balenie si dáme rozrobiť a druhé potom