Koľko má priberať trojročné dieťa?

Zodpovedané
5. okt 2020

Dobrý deň,

moja dcérka má 3 roky a má váhu 12 kg. Všimla som si, že už dlhšie nepribrala.

Ako majú priberať deti v jej veku?

Ľúbi papať. Zje pekne raňajky, obed. Len zeleninu mi nechce papať. Inak je čulá a celý deň behá. Nasadila som jej aj vitamín B a ostatné na imunitu berie.

Mám s ňou podstúpiť nejaké vyšetrenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

deti v treťom roku života priberajú pomaly, približne 2 kilá za rok. Priemerná hmotnosť dievčat v 3 rokoch je 14,5 kg.

Neviem ako priberala Vaša dcérka počas svojho života - hmotnosť 12 kg nie je "katastrofálna" (trošku podpriemer), ak si priberala tak postupne, pomalšie, o tom má už záznamy Vaša obvodná pani doktorka a tým pádom nie je potrebné vyšetrenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas