Má dcérka chronickú boreliózu?

Zodpovedané
1. júl 2022

Dobrý deň,

štvorročnej dcérke sme našli kliešťa, ktorý vyšiel podľa výsledkov mierne pozitívny. Do týždňa bola nasadená ATB liečba Ospamox, po 5-6 týždňoch sa dal spraviť odber Elisa a podľa doktorky vyšiel negat (prikldam screen), no IGG hodnota je tam 6.

Dcéra mala aj 2 roky dozadu kliešťa, ktorého sme neriešilil. Nemala žiadne príznaky a podľa doktora, ktorý nám vtedy povedal, že ak nemá žiadne príznaky a ani fľak, netreba chodiť na testy.

Mohla by mať aj chronickú boreliózu z toho neriešeného kliešťa?

Problémy nemá žiadne.

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, výsledky sú negatívne a boreliozu nemá.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas