Mám ísť znovu na odbery, aj keď počas boreliózy nemám problémy?

Zodpovedané
6. jún 2022

Dobrý deň,

25. apríla som bola u lekárky, lebo sa mi objavil 20 cm fľak na nohe. Neviem o tom, že som mala kliešťa, alebo ma niečo poštípalo. Lekárka mi dala lieky na alergiu a potierala som si to Fenistilom.

Fľak sa mi zväčšoval, tak som šla znova 16. mája k lekárke. Poslala ma na kožné. Kožný lekár hneď povedal, že je to borelióza. Tak som šla naspäť k lekárke, tak mi z neochotu predpísala Summamed na 3 dni. Fľak mi zmizol na 3 deň. Na odber krvi som bola 30. mája. Volala som lekárke, výsledky vyšli, že mám boreliózu.

Povedala mi, že pokiaľ nemám žiadne problémy, tak mi nedá už žiadne ATB a ani na krv nemám chodiť. Hodnoty mi nepovedala a zložila.

Mala mi podľa Vás dať lekárka ešte antibiotiká?

Treba ísť znovu na odbery aj napriek tomu, že nemám ťažkosti?

Ak by sa mi znovu objavil fľak, mám ísť znovu k lekárke?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte potvrdenú boreliózu a antibiotiká ste mali iba tri dni, tak liečba nie je dostatočne dlhá. Preto by ste ešte mali pokračovať v antibiotickej liečbe.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková