Má môj syn hlieny, ktoré mu zatekajú?

Zodpovedané
20. aug 2021

Dobrý deň,

štvorročný syn mal pred mesiacom nádchu, upchatý nos a po troch dňoch začal aj kašľať. Podávala som mu Hedelix a po týždni bol v poriadku. O ďalší týždeň začal znovu kašľať, ale len vtedy, keď si išiel ľahnúť na obed a večer. Niekedy sa aj zobudil na kašeľ. Zvýšila som mu céčko.

Kašle sucho a menej. Niekedy dva dni nezakašle, ani v noci. Potom zase len na obed pri spaní, alebo večer pred spaním. Včera napríklad nezakašlal vôbec, dnes už na obed znovu. Vzduch nemáme ani suchý a ani vlhký.

V čom by mohol byť problém?

Môže mať hlieny, ktoré mu zatekajú?

Nos nemá upchatý.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môže ísť o tzv. zadnú nádchu a teda zatekajúce hlieny. Ideálne dávať mu inhalovať Vincentku či fyziologický roztok, pred spaním toaleta nosa - do nosa Aliamare alebo Libenar a odsať. Prípadne ďalší rastlinný produkt (podobný ako Hedelix) Sinupret kvapky 3x denne 15 kvapiek.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas