Má môj syn reakciu na MMR očkovanie?

Zodpovedané
1. júl 2022

Dobrý deň,

syn bol 21. júna očkovaný MMR vakcínou a 29. júna večer sa u neho objavila teplota 38.2°C. Podali sme sirup a pekne prespal v noci. Nasledujúci deň 30. júna mu každých 6 hodín takto vystúpila teplota. Vždy sme museli podať liek proti teplote.

1. júla bol bez teploty, až poobede vystúpila na 38°C. Dnes je troška uplakanejší, ale inak každý deň aj papá, hrá sa. Najradšej by stále behal, nič iné zatiaľ neni pridružené.

Je to podľa Vás reakcia na očkovanie?

Koľko dní to môže takto trvať?

V utorok máme cestovať na dovolenku.

Ďakujem

Dobrý deň,

nedá sa povedať či ide o reakciu na očkovanie alebo nie. Ak by teploty trvali viac ako 3 dni treba ísť k lekárovi (pred dovolenkou by som v pondelok odporučila), dovtedy iba efektívne znižovať horúčku a dbať na hydratáciu a ak sa dá, pokojový režim aj mimo teploty.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas