Má môj trojmesačný synček skrytý reflux?

Zodpovedané
7. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho trojmesačného synčeka, ktorý je plne kojený. Papa celkom často a hlavne veľa. Meria 67 cm a m viac ako 7 kg. Cez deň si po papaní odgrgne len občas, v noci vôbec. Skôr mi zaspí na prsníku. Často sa mu však čká, napína ho, ale mliečko nevyvracia. Len akoby to prehltol. Aj pri zaspávaní robí grimasy a ťažko to prehlta. V noci má nekľudný spánok.

Môže ísť o skrytý reflux?

Ako mu môžem pomôcť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

môže aj nemusí. Avšak nič nepokazíte tým, že budete robiť základné protirefluxové opatrenia: Dávať synčekovi papať častejšie, menšie dávky, po kojení dobre odgrgnúť a nechať ho vo vertikálnej polohe aspoň 20 minút, až potom ho ukladať do postieľky. Do postieľky ho dávať do vyvýšenej polohy (podložiť stranu, kde má hlavičku do väčšieho uhla).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas