Ide o skrytý reflux?

galaxy
30. nov 2013

Kočky, tie ktoré máte skúsenosť, poraďte mi. Neviem či sa tieto príznaky týkajú skrytého refluxu.
Dcérka má 2,5mesiaca. Posledné 2 týždne začala viac papať mliečko ( Plne dojčím) . Vždy ju dávam odgrgnúť,ale cez deň si odgrgne slabo a v noci skoro vôbec.
Cez deň ju často aj nosím. Ale aj po odgrgnutí je počuť ako je jej ťažko,občas ju napne. Doteraz mala často štikútky,to prešlo a namiesto toho je jej takto ťažko. Za každé aj po pol hodine,či hodine vygrcne mliečko. Niekedy tak že ju musím až prezliecť,niekedy len trochu a niekedy ju len tak napne,ale prehltne a teda nachádzam jej v ústočkách zvyčky mliečka.
A teda tá noc-najprv som dojčila po ležiačky a malá spinkala vždy na boku,lebo ona sa budí len tak so zatvorenými očkami,neplačká. Tak reku nebudem ju zbytočne bantovať,ale nejde to. Po papaní za pol hodinku sa začne, krčiť, naťahovať,niekedy si poprdká. Teraz ju dávam aj odgrgnúť ale neodgrne si vôbec. Skúšam rôzne polohy. Keď je takáto nepokojná,zdvihnem ju a zväčša sa jej uľaví. Dnes som si ju dala nahruď na bruško a tak na mne spinkala. V noci sa mi budí aj každú hodinu. a to od 22hod do 6hod. o 6 sa zobudí už s plačom čo ju to bolí.
Chcem to konzultovať aj s pediatrom,ale chcela som sa len opýtať,či môže ísť o reflux tu vás. Prípadne ako jej pomôcť. Mala by spinkať asi vo zvýšenej polohe čo som čítala,ale neviem na čo ju položiť aby bola vo zvýšenej polohe. Ďakujem za všetky rady a info.

bambi23
30. nov 2013

ahoj, zvýšenú polohu si môžeš vytvoriť podložením napr. kníh pod postieľku pod nožky na strane kde má hlavičku, tak aby samozrejme to bolo v dákej rovnováhe nie nakrivo, alebo my sme to riešili antirefluxným vankúšom. Nám zistili reflux až v 15 masiacoch, tiež bol skrytý a dovtedy sme sa tak trápili, obaja. neprespané noci, on mi ešte ani nevracal, veľmi málokedy, ale nikdy si skoro neodgrgol, strašne mi veľa pil mlieka ( len v noci 4 fľaše) aj veľa papal cez deň, rýchlo priberal, čkalo sa mu aj 7 - 12 krát do dňa, bol umrnčaný, a mal nepokojný spánok, budil sa mi s hrozným plačom z ničoho nič a ešte akoby ho stále napínalo na vracanie ale nevracal, iba akoby prehltol. Sme na liekoch a gastrotuss sirupe, odvtedy akoby sa nám zmenil život, v noci spí celú noc chválabohu a už aj ja konečne po dvoch rokoch som sa dočkala ako tak spánku.budí sa už len na cumeľ alebo troška vodičky ak je suchý vzduch pri vykurovaní. Prajem nech sa to čím skôr odhlalí a aj zlepší. 🙂

galaxy
autor
30. nov 2013

@bambi23 a ako ste prišli na to,že máte skrytý reflux? Alebo ako ho správne odhalím?

bambi23
30. nov 2013

no my sme na to bohužiaľ neprišli, ja som s tým skúsenosti nemala a až pri kontrolnej návšteve u jednej lekárky sama postrehla že ide o reflux, ja som spomenula že malého často akoby napína na vracanie či je to normálne? a ona sa nás opýtala či pije strašne veľa mlieka, ja som zarazená pozrela na ňu ako to vie, že áno neskutočne veľa a že je stále hladný, no a ona že to vyzerá na reflux, tak nás odporúčala na ultrazvuk. Takže sme vlastne mali šťastie na super všímavú doktorku. Nechcem ani myslieť akoby sme dopadli, keby sme to takto nechali. Ja som si stále myslela že je to zo zúbkov,išli mu totiž jeden po druhom skoro a aj stoličky mu išli všetky štyri naraz, takže ozaj som šťastná že sme takto dopadli, aj keď sa to mohlo zistiť aj skôr, no to že mne malý krásne papal všetko a nevracal, len akoby ho stále tak napínalo a plus tie vyššie uvedené prejavy - časté čkanie, neodgrgnutie, váčšie priberanie na váhe...... Neviem či ty reflux odhalíš hneď a správne, veď ani našu detskú lekárku to nenapadlo za celý čas a to som jej hovorila že malý neodgrgne, ona zas že veľa priberá, ja že strašne je stále hladný atď a to na ňu predsa zaťiaľ nedám dopustiť, lebo fakt nemáme s ňou problém, aj poposiela nás všade ak sa nám niečo nezdá, aj na gastre sme boli na vyšetrení lebo sme hnačkovali ako 5 - 6 mesačný či nemá alergiu na mlieko, ale tam nám vyšetrenie na reflux ani neurobili, škoda, zistilo by sa to už dávno. Takže poradím ti asi aby si bola všímavá ohľadom bábätka, hlavne na tie príznaky, veď pozri aj na nete aké to sú ( niektoré detičky strašne vracajú a chudnú) no a všetko musíš konzultovať hlavne na poradni u svojho pediatra a možno sa aj spýtala či by si nemohla skúsiť sirup gastrotuss ak by to vrackanie bolo dosť časté. To by som spomenula a opýtala sa pediatra. Našu lekárku to riadne mrzelo že ju to nenapdlo skôr,ale presne v tom našom prípade išlo o skrytý reflux dieťa prospieva je čulé, nevracia, zje pekne všetko .... no proste to nebolo ľahké to spozorovať. Držím prsty nech to dobre dopadne. 🙂

galaxy
autor
30. nov 2013

@bambi23 ako prebieha to sono prosím ťa? Dáva sa aj nejaká hadička do pusinky,žalúdka?

luci5
30. nov 2013

@galaxy ahoj, aj moja mala reflux, zistili jej ho až v nemocnici v 10 týždni, celkom skoro no aj my sme sa dovtedy trápili, stále mi grckala. no tá vyvýšená poloha moc nepomože, ale pomože ti mlieko pri grckaní, označeni AR ako antirefluxove, alebo potom býva taká zápraška na zhustenie mlieka, tiež ju majú v lekárni. tak sa držte, potom napíš ako ste pochodili u doktorky, pa

bambi23
30. nov 2013

nie žiadna hadička, riadne gélik na bruško a tak urobia ultrazvuk, absolvuje sa na lačno, potom dáš vypiť čajík alebo mliečko, proste tekutinu (najlepšie mlieko si myslím) a tak urobia znova ultrazvuk. a tiež čo ti radila luci5 je dobrá rada, my to nepoužívame, sme ok na riadnom umelom mliečku, ale berieme lieky a ten sirup ešte.tak držím prsty a papa

lucusa6969
5. jan 2014

@bambi23 prosim ta a ake lieky beriete?