Má moja dcéra siedmu chorobu?

Zodpovedané
17. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom možnej choroby ruky, nohy, ústa.

Dieťa malo iba tento výsyp. Teplota 2 - 3 dni bola zvýšená do 37,4°C.

Prvé foto je začiatok spred dvoch týždňov. Na druhý deň sa dcére vyhádzal zadok, ale to zmizlo do 2 dní úplne.

A ostatne foto je z dnešného dňa. Ručičky nemá také červené ako na foto. Ale červené fľaky, šúpanie a červené pod ošúpanou časťou má. Má malé pupáčiky na bokoch prstov. Niekedy ju svrbia tie malé vyrážky po bokoch prstov.

Dcéra je cez deň unavená, ale inak je veselá a hrá sa.

O aký problém môže ísť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ide o chorobu ruky-nohy-ústa.

Kúpte a podávajte Nutrilon B sirup.

Dobre dcérku hydratujte (ak ešte bude mať zvýšené teploty), nález by sa mal do týždňa upraviť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas