Má moje mesačné bábätko normálnu stolicu?

Zodpovedané
31. okt 2022

Dobrý deň,

môjmu synčekovi dávam UM Beba Comfort 1, predtým Beba HA1. Pri obidvoch mal riedku naťahovaciu, priam sopľavú stolicu. Plakal pri každom vyprázdňovaní. Teraz už síce neplače, ale konzistencia stolice je stále taká istá. Malý vyzerá spokojne a aj pekne priberá, no niekedy mu počuť v brušku škvŕkanie.

Je to normálna stolica u mesačného bábätka?

Obsahuje jeho stolica hlien?

Syn je narodený cisárskym rezom.

Nebolo by pre neho vhodnejšie mlieko Nutrilon Cesarbiotik?

Ďakujem

PS. Fotografiu posielam v druhej otázke. Prosím nezverejňovať.

Dobrý deň,

áno, hlien môže byť prítomný aj v stolici inak zdravého dieťaťa. Zostala by som pri tomto mlieku.

Skôr by som doplnila probiotiká - do 4 mesiacov Probiofix Baby. Následne po zavedení príkrmov Probiofix Imun Baby cca do roka.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas