Môže mať 3-mesačný syn čierne bodky v stolici z mlieka?

Zodpovedané
17. feb 2023

Dobrý deň,

u môjho 3-mesačného bábätka sa občas vyskytujú čierne bodky v stolici. Syn je dojčený a dokrmovaný s mliekom Neocate. Ja mám bezmliečnu stravu, avšak mohlo sa stať, že niektoré pečivo, ktoré som zjedla, obsahovalo mlieko. Bojím sa, či to nemôže byť zrazená krv. Bruško má mäkké, neplače.

Môže mať toľko čiernych bodiek v stolici z mlieka?

Ďakujem

PS: Fotografiu posielam v druhej otázke. Prosím nezverejňovať.

Dobrý deň,

ťažko povedať. Ak nemá žiadne iné prejavy, tak by som to nehodnotila ako ABKM. V pečive je úplne stopové množstvo mlieka, ktoré nespôsobuje ťažké prejavy ABKM.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas